Energetikos rinkos apžvalga: EK planuoja parengti SGD tiekimo diversifikavimo strategiją

Europos Komisija (EK) planuoja parengti SGD tiekimo diversifikavimo strategiją, kurios tikslas sukurti tokias sąlygas, jog kiekviena ES narė, esant krizinės situacijoms – iš esmės apsaugant valstybes, kurios yra priklausomos nuo dujų iš Rusijos – turėtų galimybę tiesiogiai ar per kitas valstybes nares importuoti SGD. Tikimasi, jog strategija bus parengta šių metų pabaigoje – kitų metų pradžioje. Išsamiau.

VKEKK skelbia viešąją konsultaciją dėl naujos redakcijos Valstybės reguliuojamų kainų elektros energetikos sektoriuje nustatymo principų aprašo projekto (Aprašas), kurį vėliau tvirtins Vyriausybė. Anot VKEKK, patvirtinus naująjį Aprašą, būtų aiškiau atskiriama VKEKK ir Vyriausybės kompetencija vykdant elektros energijos kainų reguliavimo funkciją. Pastabas ir pasiūlymus Aprašo projektui galima teikti iki rugsėjo 25 dienos. Išsamiau.

Energetikos ministerija parengė ir teikia Vyriausybei svarstyti Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo (SGDTĮ) pakeitimo įstatymo projektą. Šio projekto aiškinamajame rašte nurodoma, jog projektas parengtas atsižvelgiant į tai, jog gamtinių dujų vartojimas mažėja ir tai kelia riziką šio energetikos sektoriaus funkcionavimui bei gali lemti dar didesnę naštą gamtinių dujų vartotojams bei gamtinių dujų sistemos naudotojams. Išsamiau.

Energetikos ministerija parengė ir teikia Vyriausybei svarstyti Elektros energetikos įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, kuriais siekiama, jog dėl elektros rinkos vystymosi ypatumų dabartinis reglamentavimas atitiktų esamas realijas. Dėl šių projektų galima teikti pastabas bei pasiūlymus. Išsamiau.

Nepaisant anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusių ekspertų teiginių, jog SGDT išlaikymo (galios) modelis nebūtinai sumažins gamtinių dujų kainą, o realiau būtų galima kalbėti net apie kainos padidėjimą, Energetikos ministerija toliau tvirtina, kad įgyvendinus šį modelį, energetinių resursų kainos sumažės. Šią savaitę žiniasklaidoje taip pat afišuojama, jog Lietuva galimai mato perspektyvų SGD įsigyti iš Izraelio. Išsamiau.

Viešojoje erdvėje skelbiama, jog ES branduolinės energetikos sektorius ir jo politika merdi. Šiame kontekste paminėta ir tai, jog prognozuojama, kad Seimas iki artėjančių Lietuvos Respublikos parlamento rinkimų vyksiančių 2016 metais nepriims sprendimų dėl Visagino atominės jėgainės projekto ateities. Išsamiau.

„Gazprom“ kartu su kitomis penkiomis energetikos bendrovėmis susitarė dėl dujotiekio (vamzdyno) projekto pavadinimu „Šiaurės srautas 2“ („Nord Stream 2”) įgyvendinimo. Šis vamzdynas bus nutiestas Baltijos jūros dugne, o preliminariai manoma, kad projektas turėtų būti užbaigtas iki 2019 metų. Išsamiau.

Kaip ir prieš kiekvieno šildymo sezono pradžią, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija teikia informaciją vartotojams apie teisės aktus ir jų nuostatų taikymo ypatumus, siekiant išvengti nesklandumų paleidžiant pastatų, prijungtų prie centralizuotų šilumos tiekimo sistemų, šildymo sistemas. Išsamiau.

Lietuvos Respublikos Seime rugsėjo 29 dieną rengiama konferencija-diskusija „Strateginiai pasirinkimai Lietuvos energetikoje: lūkesčiai ir galimybės“. Norintys registruotis į šį renginį turi susiekti elektroniniu paštu su Seimo nariu Kęstučiu Daukšiu iki rugsėjo 22 dienos. Išsamiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


5 × 1 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>