Energetikos rinkos apžvalga: pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo naudojant branduolinę energetiką taikiems tikslams

Japonijoje besilankantis Lietuvos energetikos ministras Rokas Masiulis kovo 1 d. su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės valstybės ministru Yosuke Takagi pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo naudojant branduolinę energetiką taikiems tikslams. Šiuo bendradarbiavimo memorandumu susitarta keistis informacija ir nuomonėmis apie branduolinės energetikos plėtrą, dalintis patirtimi apie branduolinės saugos, avarinės parengties ir reagavimo priemonių pagerinimą, kurių yra imtasi po avarijos Fukušimos Daiči branduolinėje elektrinėje, tęsti bendradarbiavimą žmogiškųjų išteklių srityje, taip pat skatinti abiejų šalių akademinės bendruomenės ir pramonės specialistų bendradarbiavimą. Išsamiau.

Komisija, siekdama užtikrinti patikimą ir kokybišką vartotojų aprūpinimą šilumos energija, pritarė AB „Kauno energija“ investicijų projektams – šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcijos darbams, kurių bendra vertė sudaro 8,2 mln. Eur. Iki pusės reikalingų lėšų planuojama finansuoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos lėšomis. Išsamiau.

Atsižvelgiant į nuo 2016 m. kovo 1 d. įsigaliosiančius Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimus, kurie numato, kad fiksuoti tarifai nustatomi kartą per pusmetį, o ne kas ketvirtį, kaip yra dabar, Komisija pritarė Energetikos įmonių informacijos teikimo taisyklių pakeitimui. Esminis pakeitimas: nuo 2016 m. kovo 1 d. elektros tinklų operatoriai informaciją Komisijai apie prijungtų elektros įrenginių skaičių bei prijungimo prie elektros tinklo lėšų sumą turės pateikti ne vėliau kaip likus 40 darbo dienų iki ataskaitinio pusmečio pabaigos (anksčiau tokią informaciją elektros tinklų operatoriai teikdavo pasibaigus kiekvienam ataskaitiniam ketvirčiui). Išsamiau.

Energetikos ministerija patvirtino elektrinės kuro balanso formą. Šią balanso formą pildo elektros energijos gamintojai, kurie eksploatuojamos elektrinės elektros energijos gamybos įrenginiuose elektros energijos gamybai naudoja atsinaujinančius ir neatsinaujinančius energijos išteklius, o taip pat elektros energijos gamintojai, kurie atsinaujinančius energijos išteklius naudojančioje elektrinėje naudoja neatsinaujinančius energijos išteklius elektrinės veiklos ir (ar) elektros energijos gamybos technologiniam procesui užtikrinti. Išsamiau.

Šių metų vasario 16 dieną Europos Komisija oficialiai pateikė Europos Parlamentui ir Tarybai „Tvarios ir saugios energetikos paketą“, kuris būtų kuriamos Energetinės Sąjungos politikos dalis. Europos Komisijos pateikta Europos Parlamentui ir Tarybai „ES Šildymo ir vėsinimo strategija“ demonstruoja, kad Europos Sąjungoje iš esmės keičiasi požiūris į šildymą, kaip į vietinės reikšmės energetikos sektorių. Šiuo dokumentu Europos Komisija siūlo šildymą ir vėsinimą vertinti, kaip bendros energetinės sistemos sudėtinę dalį, ypatingai susiejant šilumos ir elektros tinklų bei infrastruktūros vystymą. Išsamiau.

Daugiau nei 15 šalių viešai patvirtino sutinkančios įšaldyti naftos gavybą ties 2016 m. sausio lygiu, pareiškė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas, informuoja „RIA Novosti“. Įšaldyti naftos gavybą sutinka šalys, išgaunančios 73 proc. naftos pasaulyje, energetikos ministro žodžius cituoja TASS. „Netgi prie sprendimo dėl naftos gavybos įšaldymo neprisijungus Iranui, toks sprendimas bus efektyvus“, – pastebėjo A. Novakas. Išsamiau.

Kovo mėnesį šilumos kaina Vilniuje kris dar 0,33 euro ct už kWh, palyginti su vasariu. Remiantis naujausiais duomenimis, Vilniuje kovo mėnesio šilumos kaina per pastaruosius trejus metus sumažėjo beveik 20 proc., o palyginti su 2015 m. – beveik 16 proc. Išsamiau.

Lietuva pirmą kartą savo istorijoje iš ligšiolinio vienintelio dujų tiekėjo – Rusijos „Gazprom“ – pirks mažiau nei pusę jai reikalingo dujų kiekio. Prieš metus pradėjęs veikti Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas užtikrino šaliai galimybę atsigabenti SGD ir sugriauti ilgus dešimtmečius gyvavusią dujų tiekimo iš vienintelio šaltinio grandinę.Išsamiau.

Praėjusią savaitę, vasario 22–28 dienomis, vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 27 eurų už megavatvalandę. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina sumažėjo beveik trečdaliu. Išsamiau.

Energetikos UAB „Danpower Baltic“ užbaigė biokuro katilinių Vilniuje ir Kaune įsigijimo sandorį. Vokietijos ir Lietuvos kapitalo bendrovė perėmė UAB „Marivas“, valdančią tris katilines. Sandoris užbaigtas po to, kai pirmadienį jam pritarė Konkurencijos taryba, rašoma „Danpower Baltic“ išplatintame pranešime. Išsamiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


6 − = 0

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>